Vyprážané kurča podľa /ala Iva

Ingrediencie na 4 porcií
  • Mäso - kuracie 1 celé kurča -prsia - alebo stehná podľa vlastnej chuti
  • Sol´
  • Múka - polohrubá výberová polohrubá
  • Vajce 3-5 ks
  • Sezam sezamové semená
  • Olej Vénus
  • panvicu (môže byť aj grilovacia)

Umyjeme celé kurča (prsia,alebo stehná podľa vlastnej chuti),pripravíme si soľ,múku,3-5 ks vajec,sezamové semené,olej -Vénus a panvicu (môže biť aj grilovacia).

Kurča si naporcirujeme a osolíme, do jednej mysy dáme múku,do druhej rozbité vajíčka,soľ,trošku vody studenej a rozšľaháme ich a až potom pridáme sezamové semená (iba trochu nasypeme). Dame na šporák panvicu (môže biť aj grilovacia),nalejeme olej (Vénus) a necháme ho zohriať.

Kusy kurčiat obalíme v múke (postupne),potom vo vajíčku a dáme do panvice a opekáme postupne. Pozor na olej, treba ho sem tam stíšiť, aby sa kurča nepripálilo a nevytvárala sa pena, ale nesmie sa vyprážať veľmi pomaly, ale tak akurát (keď treba tak aj viac krát s každej strany). Takýmto spôsobom je kurča veľmi lahodné a nie veľmi ťažké. Takýmto spôsobom sa dá vyprážať,kare aj krkovička.

K vyprážanému kurčaťu sa podávajú rôzne prílohy a aj šaláty podľa vlastného výberu a chuti. Prajem dobrú chuť.Iva

Kategórie

Sledovať

Recept dňa

08.02.2011
Ivetka

Žĺtky s 200g práškového cukru dáme do misy a vyšľaháme do peny vo vodnom kúpeli. Potom misu zložíme z vodného kúpeľa a šľaháme do vychladnutia. Z jedného pomaranča postrúhame kôru a z obidvoch vytlačíme šťavu a zmiešame s likérom. Z 500ml smotany spravíme tuhú šľahačku. Pridáme do nej pomarančovú kôru a pol ochutenej šťavy. Šľahačku spojíme so žĺtkovou penou. Krém dáme čiastočne stuhnúť a občas ho premiešame. Čerešne, časť nechajte na ozdobu, zvyšok odkôstkujte. Korpus vložíme do tortovej formy o priemere 20 cm a pokropíme zvyšnou šťavou. Rozotrieme naň časť krému, poukladáme čerešne a zakryme ich zvyšným krémom. Tortu dáme na 4 hodiny do mrazničky. Zvyšnú smotanu vyšľaháme s trochou práškového cukru dotuha, vmiešame griotku. Časťou šľahačky natrieme tortu, zvyšok dáme do cukrárskeho vrecka s ozdobnou trubičkou. Ozdobíme aj čerešňami.

Štítky receptov

Typ prípravy