Pudingové bebe rezy

Ingrediencie
  • Pudingový prášok - vanilkový 1 sáčok
  • Mlieko 250ml
  • Maslo 125g
  • Cukor - práškový 100g
  • Tvaroh - plnotučný 250g
  • Keksy 1 -5 balenia - BEBE - mliečne
  • Keksy 1 balenie kakaové

Pripravte si všetky ingrediencie. Pudingový prášok vsypte do hrnčeka, prilejte časť mlieka a dôkladne premiešajte. Zbytok mlieka priveďte do varu. Vlejte rozmiešaný prášok a za stáleho miešania varte, aby ste získali tuhý puding.

Maslo s cukrom vymiešajte do peny, vmiešajte tvaroh a toľko vychladeného pudingu, aby ste získali hustší krém. Na väčšom plate alobalu krémom spojujte bebe keksy do rady. Striedajte mliečné a kakaové tak, aby ste spotrebovali s každého po jednom balení.

Krémom potrite i stenu dezertu. Polovicu druhého balenia mliečných bebe keksov nadrobte najemno do misky a posypte po stranách aj z hora. Zabaľte do alobalu a nechajte cez noc vychladiť.Krájajte uhlopriečne.

Kategórie

Sledovať

Recept dňa

08.02.2011
Ivetka

Žĺtky s 200g práškového cukru dáme do misy a vyšľaháme do peny vo vodnom kúpeli. Potom misu zložíme z vodného kúpeľa a šľaháme do vychladnutia. Z jedného pomaranča postrúhame kôru a z obidvoch vytlačíme šťavu a zmiešame s likérom. Z 500ml smotany spravíme tuhú šľahačku. Pridáme do nej pomarančovú kôru a pol ochutenej šťavy. Šľahačku spojíme so žĺtkovou penou. Krém dáme čiastočne stuhnúť a občas ho premiešame. Čerešne, časť nechajte na ozdobu, zvyšok odkôstkujte. Korpus vložíme do tortovej formy o priemere 20 cm a pokropíme zvyšnou šťavou. Rozotrieme naň časť krému, poukladáme čerešne a zakryme ich zvyšným krémom. Tortu dáme na 4 hodiny do mrazničky. Zvyšnú smotanu vyšľaháme s trochou práškového cukru dotuha, vmiešame griotku. Časťou šľahačky natrieme tortu, zvyšok dáme do cukrárskeho vrecka s ozdobnou trubičkou. Ozdobíme aj čerešňami.

Štítky receptov

Typ prípravy